Firma Profili

   2003 yılında Kurulan FORMAKSAN Technology Ltd,Makine ve Otomotiv sektöründe Talaşlı İmalattan CAD/CAM/CAE/PDM Mühendislik Yazılımlarının Satışı,Teknik desteği ve Eğitim hizmetleri olmak üzere Bir çok alanda faaliyete başlamıştır.
    CNC Uygulama Laboratuarları ve Modern Eğitim salonları ile halen Üçevler Sanayi Sitesinde Faaliyetlerini sürdürmekte olan FORMAKSAN Technology Ltd. özellikle Mesleki Eğitimde şahıs ve kurumların rekabet güçlerini artırmak amacıyla sektörde giderek artan kalifiye eleman ihtiyacını önceden görüp, teknik eğitim faaliyetlerine hız vermiş, Eğitim başlıklarını ve deneyimli öğretmen sayısını dahada artırmıştır. Teknik eğitimin Bursa`daki öncüsü ve aynı zamanda rakipsiz olduğunu kanıtlamış olan  Formaksan Technology Ltd' in Bu gün 2018 Yılında Tüm kurslarıdan mezun ettiği Kursiyer sayısı 4000 Kişiyi aşmış bulmaktadır.
    Formaksan başarısını kanıtladı 4 yılın sonunda bir ilke daha imza atıp CNC Eğitimi alanında CNC Makinelere gereksinim duymaksızın eğitim verilebilecek ve bu alanda çığır açacak Dünyada benzeri olmayan, SWANSOFT CNC Simülasyon Yazılımının Türkiye Distribütörlüğünü almış ve Ülkemizdeki,tüm teknik okul ve üniversiteler ile İmalat Sanayisindeki Firmaların CNC Eğitim eksikliğine katkıda bulunmanın haklı gururunu yaşamaktadır.
   Güçlü referanslara sahip Formaksan Technology Ltd, 2012 Yılının Başında,3D Optik Tarayıcı Makine ve Tersine Mühendislik Yazılımlarına yatırımlar yapıp, Endüstriyel Tasarım alanında 3d tarama, Ölçme, Kalite Kontrol ve Tersine Mühendislik Hizmetlerini de Faaliyet alanlarına eklemiştir.
   Formaksan Technology Ltd.2012 ile 2015 yılları arasında sürdürdüğü fizibilite araştırmalarının sonucunda 2015 Yılında Profesyonel 3d Printer yatırımı yapmaya karar vermiş ve son yıllarda sanayinin ihtayıcı olan Hızlı protatip üretiminede başlamıştır.
   Formaksan Technology Ltd. 2020 Şubat Ayında MEB. Özel Teknik Adam Özel Öğretim Kurumunun açılışını yaparak, Teknik Eğitimdeki tecrübesini Milli Eğitim Bakanlığı onayıylada taçlandırmış olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.
 
MİSYON
     Bilgi teknolojisi uzmanlığını iş süreçleri deneyimi ile birleştiren FORMAKSAN misyonu, özgün hizmet anlayışı ve güncel teknoloji kullanımıyla müşterilerinin iş ve Teknik Eleman ihtiyaçlarına birebir cevap veren çözümler geliştirmektir.

VİZYON
   Yurt içinde ve yurt dışında kolayca ulaşılabilen başarılı konumunu sürekli geliştirerek Teknik Eğitim, Yazılım, İmalat ve Endüstriyel tasarım teknolojisi alanlarında, Türkiye`de en iyi olup, ileri teknoloji bilgisi, dinamik ve deneyimi kadrosuyla, girişimci, sağduyulu ve müşteri odaklı yaklaşımıyla “mükemmel bir hizmet şirketi olmak” tır.

Firma Profili